Bütünleşik Sistem ABD’nin Başkenti Vaşington’da Tanıtıldı

Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet ERSOY başkanlığındaki Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Abdulhalim TÜRKKANI, ARGE – Tanıtım Dairesi Başkanı Samet GÜNEŞ ve Aile ve Sosyal Politikalar Uzmanları Oğuz ÖZDEMİR ve Mehmet Çağlar ÇİNAR’dan oluşan Bakanlık heyeti 21 Nisan 2017 tarihinde ABD’nin başkenti Vaşington’da Dünya Bankası (DB) – Uluslararası Para Fonu  (IMF)  Bahar Toplantıları kapsamındaki etkinliklere katıldı.

Bahar toplantıları kapsamında düzenlenen ilk etkinlikte DB üst düzey yöneticileri ile diğer ülke katılımcılarına Genel Müdürlüğümüzce geliştirilen ve sosyal yardım alanında dünyada örnek uygulama olarak tescil edilmiş Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sisteminin tanıtımına ilişkin bir sunum gerçekleştirildi.

İlgiyle takip edilen ve beğeni toplayan tanıtım sunumunun ardından Bakan Yardımcımız Sayın ERSOY ve Genel Müdürümüz Sayın TÜRKKANI Bahar Toplantıları kapsamında düzenlenen bir diğer etkinlik olan “Açığı Kapatmak  –  Etkili ve Kapsayıcı Sosyal Koruma için Sosyal Yardım Ağları” başlıklı dünyanın farklı ülkelerini temsilen Bakanların iştirak ettiği yuvarlak masa toplantısında ülkemizi temsil etti.
Bakanlığımız heyeti aynı gün akşam ise ülkemizin Vaşington Büyükelçisi Sayın Serdar KILIÇ’ın verdiği yemeğe katıldı.

Bilindiği üzere Türkiye sosyal yardım sistemi 2002 yılından bu yana sosyal yardım alanında yürütülen yapısal yenilikler, hayata geçirilen projeler ve geliştirilen yeni politika araçları ile birlikte büyük bir dönüşüm ve gelişim süreci yaşamaktadır.

Bu dönemde ülkemizde yakalanan ekonomik büyüme ile birlikte alanda yapılan reformlarla bir yandan sosyal yardım alanında hizmet sunumu geliştirilirken diğer yandan yoksullukla mücadele alanında ciddi ilerlemeler kaydedilmiştir.
 
Bunun yanı sıra geliştirdiğimiz Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi Bakanlığımız uzmanlarınca İslam İşbirliği Teşkilatı Örgütü ve Dünya Bankası gibi uluslararası kuruluşlar tarafından düzenlenen çeşitli konferans, çalıştay ve toplantılarda tanıtılmakta ve ilgili organizasyonlara dünyanın dört bir yanında yer alan ülkelerden katılan katılımcılardan büyük ilgi görmektedir.


Sonraki Sayfa: Genel Müdürlüğümüzden Etimesgut Kaymakamlığına Ziyaret

Önceki Sayfa : Sudan Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti