Kastamonu, Düzce ve Mardin’de Sosyal Konut Hak Sahipleri Belli Oldu

Genel Müdürlüğümüz ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arasında imzalanan protokoller çerçevesinde uygulanan Sosyal Konut Projesi kapsamında Kastamonu, Düzce ve Mardin’de inşa edilen toplam 371 sosyal konutun hak sahibi belirleme ve daire eşleştirme kura törenleri gerçekleştirildi.

Bu çerçevede Barınma Yardımları Daire Başkanı Huriye SEVEN ve Aile Sosyal Politikalar Uzmanı Janset GÜVEN’den oluşan Genel Müdürlüğümüz heyeti ilk olarak Kastamonu ili Araç ilçesinde inşa edilen 96 adet 2+1 sosyal konutun hak sahibi belirleme kura törenine katıldı.

Daha sonra Düzce ili Kaynaşlı ilçesinde yapımı tamamlanan 95 adet 2+1 konutun kura törenine katılan heyet ayrıca söz konusu ilçelerde Sosyal Yardımlaşmayı ve Dayanışmayı Teşvik Fonu kaynakları ile yürütülen ev yapımı ve onarımı projelerini yerinde inceledi.

Kastamonu ve Düzce’de gerçekleştirilen faaliyetlerin ardından Sosyal Konut projesine ilişkin bir diğer hak sahibi belirleme ve daire eşleştirme kura töreni de 180 adet 1+1 konutun inşa edildiği Mardin’de yapıldı.
Mardin Valisi Sayın Mustafa YAMAN’ın katılım sağladığı törene Genel Müdürlüğümüzü Barınma Yardımları Daire Başkanı Huriye SEVEN ile Vakıf Hizmetleri Daire Başkanı Semiha BOYBEK temsil etti.
Sosyal Konut Projesi ve Barınma Yardımları kapsamında yürütülen faaliyetlerin yanı sıra Kastamonu, Düzce ve Mardin’de bulunan Bakanlığımız İl Müdürlükleri ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları da ziyaret edilerek yürütülen sosyal yardım ve hizmet faaliyetlerine ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.


Sonraki Sayfa: Genel Müdürlüğümüzden Çankırı ve Karabük’e İnceleme Ziyareti

Önceki Sayfa : Genel Müdürlüğümüzden Akdağmadeni’ne İnceleme Ziyareti