Bütünleşik Sistem eTR Ödüllerinde Finale Kaldı

TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından düzenlenen “14. e Türkiye (eTR)” ödül töreni Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirildi.

2009 yılında Sosyal Yardım Bilgi Sistemi (SOYBİS) ile Birincilik ödülü alan Genel Müdürlüğümüz bu sene de Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi Projesi Sosyal Uyum Yardımı Modülü ile Kamudan Kamuya Hizmetler (G2G) kategorisinde ilk üçe girerek finale kaldı.

Genel Müdürlüğümüz adına finale kalan projelere takdim edilen katılım beratını Genel Müdür Yardımcımız Sayın Mustafa TARLACI TBMM Başkan Vekili Sayın Ahmet AYDIN’dan aldı. Yarışmada büyük ödül ise Orman Yangınlarının Anlık Olarak Havadan İzleme, Görüntü Aktarılma ve Değerlendirme Sistemi ile Orman ve Su İşleri Bakanlığının oldu.

Ülkemizdeki en prestijli bilişim ödüllerinden olan “eTR Ödülleri” ile devlette örnek uygulamalara dikkat çekilmesi, yenilikçi girişimlerin kamuoyuna tanıtılması, başarılı girişimlerin desteklenmesi ve özendirilmesiyle, bu yöndeki uygulamaların yaygınlaşmasına katkıda bulunulması hedefleniyor.

Yarışmada finale kalan ve dünyadaki en büyük insani yardım operasyonlarından birinin bilişim altyapısını oluşturan Bütünleşik Sosyal Yardım Bilgi Sistemi Projesi Sosyal Uyum Yardımı Modülü ile ülkemizdeki yabancıların yardım başvurularına ilişkin kayıtlama, veri sorgulama, hak sahipliği incelemesi, muhtaçlık kararı, dönemsel ödeme listesi hazırlama, hak sahipliği kontrolü ve takibi gibi tüm işlemlerin bilişim sistemi üzerinden yürütülmesi sağlandı.


Sonraki Sayfa: Sudan Heyeti Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Önceki Sayfa : Genel Müdürlüğümüzden SYD Vakıflarına Ziyaret